ŠL - čištění pleti


První přikázání dekorativní kosmetiky. Tím se myslí večerní odlíčení pleti. Denní krém, korektory, make-up a pudry spolu s potem, kožním mazem, šupinkami odumřelé kůže a nečistotami ovzduší tvoří večer vrstvu, která pokožku zatěžuje. Brání i noční regeneraci buněk. Stále však někdy najdu ženy, které se raději neodlíčí a nechají to na ráno, protože večer je to moc práce. Obzvláště u mastné pleti. Tady je reálné nebezpečí, že se póry pleti mohou ucpat a vznikne zánět.
Vyberte si svůj odličovací krém či mléko, naneste ho na obličej krouživými lehkými pohyby ho rozetřete a nechte chvilku působit. Jakékoliv odličovadlo nebude odličovat ihned. Musí se mu nechat nějaký čas k chemické reakci. Nanášíme od shora z čela na boky tváře a střed. Po té tampónkem setřeme hlavní vrstvu. Zbytek pleti dolíčíme pleťovou vodou. Opláchneme obličej ještě vodou a můžeme do vlhké pleti nanést noční krém.
Nyní je čas na druhé přikázání! To, které je ještě důležitější než to první! Ranní odlíčení pleti! Během noci dochází v našem těle k mnoha procesům. Od relaxace až hlavně k vylučování škodlivin. Ty se částečně vylučují v ledvinách a odchází z našeho těla klasickou odpadní cestou. Ovšem vylučování se provádí i pletí. Představte si, že ráno opláchnete obličej pouze vodou. Voda nerozpustí mastné sloučeniny, které vytáhly nečistoty až na povrch. Mimochodem, je to jedna z odpovědí, proč spoustě žen tzv. “padá“ make-up během dne. Tuk, který zbude ráno na pleti, nepustí do pleti Váš zázračný hydratační denní krém a spolu pak make-up sundají. Jako Billyho Kida!
Ranní čištění, je z hlediska zdraví Vaší pleti, tvorby možných vrásek a předcházení jim, daleko důležitější než večerní. Provádíme ho opět oběma odličovacími prostředky. Mlékem (krémem) a tonikem. Pak teprve použijeme vodu. No a kolotoč kosmetiky může začít znovu. Přeji Vám čistou pleť a krásné ranní vstávání s rozzářenou tváří.


Kosmetika ???

1. Složení výrobku napoví. Výrobci mají povinnost uvádět na obalech všechny látky, které do prostředku dali. Pamatujte si, že na prvních místech jsou napsány látky, kterých je ve výrobku největší množství. Koncentrace postupně klesá, na posledních místech jsou látky, kterých je jen nepatrně.
2. Méně je mnohdy více. Přestože je množství konzervačních látek omezeno vyhláškou, je dobré dát pozor, aby se konzervanty vyskytovaly na zadních pozicích ve složení a bylo jich pokud možno co nejméně. Stejně to platí i pro parfémové složky. Pokud se vejdou do jednotného názvu parfum, je jich méně. Jsou-li jednotlivě vyjmenovány, obsahuje jich výrobek víc a mohou působit dráždivě či vyvolat alergii.
3. Citlivost zjistí lékař. Pokud na některý kosmetický výrobek reaguje vaše pokožka zčervenáním, pigmentovými skvrnami či vyrážkou, poraďte se s dermatologem, který je schopen kožními testy zjistit, na který výrobek nebo jeho složku je člověk přecitlivělý, alergický. Lékař vám pak řekne, kterým složkám ve výrobku se máte vyhnout.
4. Kosmetika pro citlivé. Výrobky, které jsou označené jako hypoalergenní, neobsahují buď vůbec, nebo jen minimum rizikových látek. Podobné složení mají i výrobky určené pro citlivou pokožku. Většinou nevoní, jsou cítit po použitých surovinách, nejsou v nich barviva ani pigmenty a odolnost proti mikrobům zajistí látky s přirozeně antibakteriálním účinkem. Navíc obsahují látky, které kůži zklidňují, omezují podráždění a zmírňují i vysoušení, zarudnutí, svědění již tak dost citlivé pokožky. Nicméně i na takto označenou kosmetiku muže být alergická reakce. Správně vybrat znamená před zakoupením možnost vyzkoušet snášenlivost vaší pokožky.